Marki

Wapno ogrodnicze 3kg do bielenia drzew i odkwaszania gleby Biopon
  • Wapno ogrodnicze 3kg do bielenia drzew i odkwaszania gleby Biopon
  • Wapno ogrodnicze 3kg do bielenia drzew i odkwaszania gleby Biopon
  • Wapno ogrodnicze 3kg do bielenia drzew i odkwaszania gleby Biopon

Wapno ogrodnicze 3kg do bielenia drzew i odkwaszania gleby Biopon

13,99 zł
Brutto

Wapno ogrodnicze uniwersalne Biopon odkwasza glebę stwarzając dobre warunki wegetacji dla roślin lubiących podłoże zasadowe, bielenie zaś chroni korę drzew i krzewów przed nagrzaniem, i co za tym idzie zapobiega pękaniu kory.

EAN: 5904517181465
Ilość
W magazynie

Wapno ogrodnicze 3kg do bielenia drzew i odkwaszania gleby Biopon. Odkwaszanie gleby za pomocą wapna granulowanego pozwala utrzymać optymalny odczyn podłoża i wspomaga działanie innych nawozów poprzez zwiększenie przyswajalności mikroelementów. Konieczność okresowego przeprowadzania takiego zabiegu wynika z tego, że odczyn gleby systematycznie i w sposób naturalny ulega obniżeniu (tzw. zakwaszanie gleby), a większość polskich roślin preferuje podłoże o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym.

Bielenie drzew i krzewów w okresie jesienno-zimowym zabezpiecza je przed przemarzaniem i powstawaniem głębokich pęknięć, przez które rośliny są mocno narażone na infekcje i inwazje szkodników. Zabezpieczony wapnem biały pień skutecznie odbija promienie słoneczne, co ogranicza jego nagrzewanie. Dzięki temu nocą, kiedy temperatura gwałtownie spada, nie dochodzi do powstawania tzw. ran zgorzelinowych, czyli pionowych pęknięć kory. Wapno tworzy na powierzchni pnia warstwę ochronną, która skutecznie chroni roślinę przez całą zimę i wiosnę.

Wapno ogrodnicze Biopon w postaci łatwo rozpuszczalnego w wodzie granulatu, przeznaczone zarówno do bielenia drzew, jak i do odkwaszania gleby o zbyt niskim odczynie pH. Granulowana postać preparatu powoduje, że można go stosować na terenach obsadzonych już trawą lub innymi roślinami, bez ryzyka pokrycia ich białym pyłem. Preparat skutecznie stymuluje rozwój mikroflory, polepsza strukturę fizyczną gleby i aktywizuje wchłanianie azotu, fosforu, wapnia, magnezu i boru.

Opakowanie 3kg.

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć