Marki

Ampol 2kg Saletra wapniowa nawóz higroskopijny i rozpuszczalny w wodzie
  • Ampol 2kg Saletra wapniowa nawóz higroskopijny i rozpuszczalny w wodzie
  • Ampol 2kg Saletra wapniowa nawóz higroskopijny i rozpuszczalny w wodzie

Ampol 2kg Saletra wapniowa nawóz higroskopijny i rozpuszczalny w wodzie

10,99 zł
Brutto

Ampol 2kg Saletra wapniowa nawóz higroskopijny i rozpuszczalny w wodzie Stosowany głównie do nawożenia upraw szklarniowych, warzyw gruntowych, roślin jagodowych i drzew owocowych. Nie zakwasza gleby. Powoduje intensywny wzrost roślin. Jest nawozem fizjologicznie zasadowym, dlatego działa odkwaszająco.

EAN: 5907730800069
Ilość
W magazynie

Ampol 2kg Saletra wapniowa nawóz higroskopijny i rozpuszczalny w wodzie

Nawóz granulowany idealny dla ogrodnictwa, azotowo-wapniowy do fertygacji oraz dolistnego nawożenia upraw ogrodniczych i rolniczych. Szczególnie polecany do fertygacji upraw ogrodniczych pod osłonami oraz w profilaktyce chorób roślin wywołanych niedoborem wapnia. Saletra wapniowa jako nowoczesny, granulowany nawóz azotowo-wapniowy zawiera łatwo i szybko przyswajalne formy azotu i wapnia. Powoduje intensywny wzrost roślin. Jest nawozem fizjologicznie zasadowym, dlatego działa odkwaszająco. Poprawia gruzełkowatą strukturę gleby, pozwalając lepiej wykorzystać składniki mineralne. Wapń poprawia przewiewność zbitych gleb i jest niezbędnym składnikiem odżywczym, bez którego niemożliwy byłby prawidłowy wzrost roślin. Właściwe zaopatrzenie liści i owoców w ten pierwiastek jest niezbędne do ich normalnego rozwoju i uniknięcia chorób fizjologicznych spowodowanych ich niedoborem, a mogących się objawiać bądź to w czasie wegetacji bądź w czasie przechowywania plonów.
Wapń jest pierwiastkiem nie przemieszczającym się w roślinie, co oznacza, że jego niedobór nie może być uzupełniony przez redystrybucję ze starszych do młodszych liści lub z liści do rozwijających się owoców, bulw czy nasion. Dlatego tak istotną sprawą jest stała obecność łatwo przyswajalnego wapnia w strefie systemu korzeniowego.

Stosowanie:

  • warzywa korzeniowe 1,8-3,6kg/100m2
  • ziemniaki wczesne do 1,8kg/100m2
  • warzywa cebulowe i liściaste do 1,8kg/100m2
  • truskawki do 3,6kg/100m2
  • winorośl 0,5-1kg/100m2
  • rośliny polowe 2-4kg/100m2
  • drzewa pestkowe drobne owoce 1,8-3,6kg/100m2

15% (N), 25% (CaO)

Opakowanie 2kg.

4411

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć