Roundup 140ml Chwastobójczy żel gotowy do użytku Substral

3059

Nowy produkt

Roundup w żelu to gotowy do użytku herbicyd zwalczający trudne chwasty jedno i dwuliścienne na rabatach kwiatowych i miejscach trudno dostępnych, gdzie użycie opryskiwacza grozi uszkodzeniem wszystkich roślin znajdujących się na rabacie.

Więcej szczegółów

29,99 zł brutto

Opis produktu

Roundup 140ml Chwastobójczy żel gotowy do użytku Substral to znakomite rozwiązanie gdy chcemy zwalczyć trudne chwasty na rabatach kwiatowych, pojemnikach z roślinami ozdobnymi oraz na warzywnikach, trawnikach, wokół krzewów i w innych trudno dostępnych miejscach. Użycie środka w żelu jest bardzo precyzyjne, dzięki temu nie uszkadza innych roślin. 
Roundup Żel jest herbicydem dolistnym o działaniu układowym. Pobierany jest przez zielone części roślin, a następnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi, itp.) powodując ich zamieranie. Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają jego działanie. Preparat jest bardzo gęsty i odporny na zmywanie, dzięki temu dobrze trzyma się liści i pozostaje na ich powierzchni przez długi czas.

Roundup w żelu jest preparatem wielokrotnego użytku. Gęsty żel został zamknięty w bezpiecznym i wygodnym opakowaniu, które wyglądem przypomina dezodorant w sztyfcie. Ponieważ środek jest gotowy do użytku nie ma konieczności rozcieńczania preparatu.

Żelem można smarować chwasty w każdym terminie, najlepiej wtedy gdy aktywnie rosną i mają odpowiednio rozwiniętą powierzchnię liści zdolną do absorpcji środka. Posmarowane środkiem chwasty pozostawić na 14 dni pozwalając na przemieszczenie się substancji czynnej środka do systemu korzeniowego i skuteczne zniszczenie rośliny. W razie potrzeby zabieg powtórzyć.

Roundup Żel zwalcza chwasty takie jak: przymiotno kanadyjskie, przytulia czepna, lucerna nerkowata, rzodkiew świrzepa, mlecz zwyczajny, gwiazdnica pospolita, ostrożeń plony, babka zwyczajna, szczaw tępolistny, mniszek pospolity, życica wielokwiatowa, wiechlina roczna.

Nie jest skuteczny w walce ze skrzypem.

Stosowanie:

Chwasty łatwiejsze do zwalczania (jedno lub dwuliścienne) - 1 naciśnięcie przycisku = 0,3 ml żelu

Chwasty trudniejsze do zwalczania (wieloletnie) - 2 naciśnięcia przycisku = 0,6 ml żelu Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym - 3

Opakowanie 140ml.

Środki ochrony roślin mogą nabywać wyłącznie osoby pełnoletnie. Dokonanie zakupu jest równoznaczne z oświadczeniem o pełnoletności i akceptacją regulaminu sklepu. Dokonanie zakupu środków ochrony roślin dla użytkowników profesjonalnych jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadanych uprawnieniach do ich stosowania, określone w art. 28 Ustawy o środkach ochrony roślin. Opis oraz zdjęcia na stronie ma charakter informacyjny, informujemy iż może nie zawsze być aktualny i ulec zmianie. Rejestracje środków ulegają częstym zmianom (aktualizacją),  aby uniknąć nieporozumień, najlepiej przed zakupem zapoznaj się ze szczegółami rejestracji danego preparatu na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Opinie

Napisz opinię

Roundup 140ml Chwastobójczy żel gotowy do użytku Substral

Roundup 140ml Chwastobójczy żel gotowy do użytku Substral

Roundup w żelu to gotowy do użytku herbicyd zwalczający trudne chwasty jedno i dwuliścienne na rabatach kwiatowych i miejscach trudno dostępnych, gdzie użycie opryskiwacza grozi uszkodzeniem wszystkich roślin znajdujących się na rabacie.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: