Rośliny ozdobne Jest 105 produktów.

na stronę
Pokazuje 25 - 48 z 105 elementów
 • 1,69 zł W sklepie

  Roślina silnie rozkrzewiona z mnóstwem białych kwiatów pokrywających całą roślinę.

  1,69 zł
  W sklepie
 • 1,49 zł W sklepie

  Żeniszek jest byliną z rodziny złożonych Compositae, ale w naszych warunkach uprawia się go jako roślinę jednoroczną. Pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. W zależności od odmiany ma od 10 do 60 cm wysokości: odmiany niskie 10–15 cm, średnio wysokie 20–30 cm, wysokie do 60 cm.

  1,49 zł
  W sklepie
 • 1,69 zł W sklepie

  Roślina jednoroczna o bardzo dekoracyjnych kwiatach. Stanowisko: słoneczne, rośnie na każdej, niezbyt ciężkiej i przepuszczalnej glebie.Zastosowanie: na rabaty, do suchych bukietów i wieńców.Wysiew nasion: pod osłony III - IV, do gruntu VKwitnie: VI - IX

  1,69 zł
  W sklepie
 • 1,49 zł W sklepie

  WERBENA PATAGOŃSKA (Verbena bonariensis) Bardzo ładna roślina pochodząca z Ameryki Południowej. W naszych warunkach klimatycznych jest rośliną jednoroczną, jednak rozsiewając się, utrzymuje się na rabacie przez wiele lat.

  1,49 zł
  W sklepie
 • 1,39 zł W sklepie

  Uczep rózgowaty (bidens, złoty deszcz) to krótkowieczna bylina pochodząca z południowych stanów USA i północnego Meksyku. W naszych warunkach klimatycznych jest traktowany jako roślina jednoroczna. Można wprawdzie przezimować go w ciepłym (około 15 st. C), jasnym pomieszczeniu, ale z każdym rokiem będzie kwitł słabiej.

  1,39 zł
  W sklepie
 • 1,99 zł W sklepie

  Starzec popielny jest rośliną wieloletnią niezimującą w gruncie, w naszych warunkach klimatycznych często przemarza i dlatego zazwyczaj uprawiany jest jako roślina jednoroczna. Należy do rodziny astrowatych Asteraceae, pochodzi z basenu Morza Śródziemnego. Rośliny osiągają 40–80 cm wysokości, ich pędy są obficie ulistnione, w dolnej części rozgałęzione.

  1,99 zł
  W sklepie
 • 1,39 zł W sklepie

  Roślina jednoroczna, Wysokość 50-60 cm. Liście skrętoległe, niepodzielone i faliście wyżłobione, głównie siedzące, u nasady zbiegające się wzdłuż łodygi, tworząc rozetkę. Kwiaty o symetrii promienistej, w szczytowych rozgałęzieniach pod baldachach lub gronach, kielich podłużnie cylindryczny, korona lejkowato-talerzykowata otwierająca sie nocą i wtedy...

  1,39 zł
  W sklepie
 • 1,29 zł W sklepie

  TOLPIS Roślina jednoroczna, silnie krzewiąca o złotożółtych kwiatostanach. Udaje się na każdej glebie. Zastosowanie: na rabaty, kwietniki i na kwiat cięty.

  1,29 zł
  W sklepie
 • 1,59 zł W sklepie

  Roślina jednoroczna. Wysokość 80-120 cm, uprawiana ze względu na bardzo dekoracyjny pokrój. Bardzo efektownie wygląda tworząc tło dla kwiatów rabatowych. Liście skrętoległe, niepodzielone wąskie, owłosione. Kwiaty drobne, bez przykwiatów, po 1-5 w kłębku, zebrane w kłosowane wiechowate kwiatostany.

  1,59 zł
  W sklepie
 • 1,99 zł W sklepie

  Roślina jednoroczna z biało omączonymi pędami i kwiatach, zebranych w długie kwiatostany. Wymaga gleby lekkiej, próchnicznej, przepuszczalnej. Zastosowanie: na rabaty, kwietniki, do doniczek.

  1,99 zł
  W sklepie
 • 2,39 zł W sklepie

  Rącznik pospolity jest rośliną jednoroczną z rodziny wilczomleczowatych Euphorbiaceae. Pochodzi z Afryki. Jego pokrój jest zmienny, zależny od szerokości geograficznej. W naszych warunkach rośliny osiągają 2–3 m wysokości (w strefie tropikalnej nawet 10 m), przybierając pokrój dużego krzewu lub małego drzewa o zdrewniałych, silnie rozgałęzionych pędach.

  2,39 zł
  W sklepie
 • 1,49 zł W sklepie

  Suchokwiat roczny (Xeranthemum annuum L.) – gatunek rośliny z rodziny astrowatych. Roślina rosnąca dziko w Europie południowej, w Polsce wyłącznie w uprawie, jednoroczna.

  1,49 zł
  W sklepie
 • 1,39 zł W sklepie

  Roślina jednoroczna, o żółtych, pełnych kwiatach. Wymaga gleby żyznej, głęboko uprawionej. Zastosowanie: na kwiat cięty i na rabaty. Wysiew nasion: kwiecień - maj bezpośrednio do gruntu. Kwitnie: lipiec - wrzesień

  1,39 zł
  W sklepie
 • 1,99 zł W sklepie

  Bylina, hemikryptofit. Rośnie na łąkach, pastwiskach, przydrożach. W górach występuje po piętro kosówki.  Preferuje gleby zasobne w składniki mineralne i średnio próchniczne.

  1,99 zł
  W sklepie
 • 1,99 zł W sklepie

  Roślina dwuletnia o różowych kwiatach. Wymaga gleby żyznej. Zastosowanie: na rabaty, obwódki, na kwiat cięty. Termin siewu: VI - VII Sadzenie: IX Wysokość: 12cm - 25cm Stanowisko: słoneczne, półcień. Termin kwitnięcia: V - X Waga: 0.3 g.

  1,99 zł
  W sklepie
 • 1,39 zł W sklepie

  Jest rośliną jednoroczną, najpierw o pokroju krzaczastym, później wznie­sionym. Główny pęd jest dość sztywny w jego dolnej części wyrastają liczne i nieco krótsze pę­dy boczne.

  1,39 zł
  W sklepie
 • 1,39 zł W sklepie

  NASTURCJA PNĄCA MIESZANA Kolor: mieszanka Długopędowa roślina osiągająca 3-4 m. Kwiaty duże, pojedyncze, w szerokiej gamie barw.

  1,39 zł
  W sklepie
 • 1,69 zł W sklepie

  Roślina jednoroczna. Wymaga gleby żyznej, gliniasto-piaszczystej. Stanowisko słoneczne. Nasiona wysiewamy jesienią lub wiosną wprost do gruntu. Kiełkują po 30 dniach. Zbyt gęste wschody przerywamy. Nie znosi przesadzania. Zastosowanie: rabaty, kwiat cięty.

  1,69 zł
  W sklepie
 • 1,99 zł W sklepie

  Niezapominajka leśna jest rośliną dwuletnią z rodziny szorstkolistnych Boraginaceae. W stanie naturalnym występuje w strefie umiarkowanej na obu półkulach, w Polsce rośnie dziko w zaroślach, w lasach i nad ciekami wodnymi. Rośliny osiągają 20–30 cm wysokości, mają krzaczasty pokrój i wzniesione pędy.

  1,99 zł
  W sklepie
 • 1,19 zł W sklepie

  Maciejka (lewkonia dwurożna) to roślina jednoroczna, dość szybko rosnąca, o nieregularnym pokroju, o wnoszących się na wysokość 30–40 cm, rozgałęzionych pędach kwiatostanowych, skrętolegle porośniętych niewielkimi, lancetowatymi, szarozielonymi, matowymi listkami, niemal siedzącymi na pędach i pozbawionymi przylistków.

  1,19 zł
  W sklepie
 • 1,49 zł W sklepie

  Dynia ozdobna mieszanka. Nazwa łacińska: Cucurbita pepo. Roślina jednoroczna płożąca się lub pnąca o efektownych, wielobarwnych owocach różnego kształtu i wielkości. Łodygi grube, szorstkie, owłosione. Liście duże, klapowate, kwiaty żółte. Wymaga gleby żyznej, kompostowej.

  1,49 zł
  W sklepie
 • 1,59 zł W sklepie

  Goździk brodaty jest byliną z rodziny goździkowatych Caryophyllaceae. W Polsce uprawia się go jako roślinę dwuletnią. Pochodzi z południowej i południowo-wschodniej Europy. Tworzy kępy szerokolancetowatych liści, w drugim roku uprawy wyrastają ulistnione, rozgałęzione u góry pędy o wysokości 35–40 cm.

  1,59 zł
  W sklepie
 • 2,29 zł W sklepie

  Kobea pnąca jest pnączem z rodziny wielosiłowatych Polemoniaceae. Pochodzi z Meksyku. Kanciaste, wiotkie i kruche pędy dorastają zazwyczaj do 3–4 m (w sprzyjających warunkach nawet do 7 m). Pierzastozłożone liście zakończone są wąsami czepnymi. Jesienią liście przebarwiają się na fioletowoczerwono.

  2,29 zł
  W sklepie
 • 1,39 zł W sklepie

  Kocanki ogrodowe (nazywane nieśmiertelnikami) to jednoroczne rośliny, osiągające wysokość do 100cm, należące do rodziny astrowatych (Asteraceae). Tworzą wzniesione, silnie rozgałęzione pędy i małe, lancetowate liście.

  1,39 zł
  W sklepie
Pokazuje 25 - 48 z 105 elementów